Головна | Каталог файлов | Реєстрація | Вхід

 
http://myphonebox.ucoz.ru/ 
Меню сайту

Категорії
Договори [6]
Скарга [1]
Посадові інструкції [0]
Заяви на реєстрацію авторського твору [2]
Акти приймання-передачі виконаних робіт [2]
Інформаційний запит [4]

Наше опитування
Як ви дізналися про наш сайт?
Всього відповідей: 289

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Зразки документів » Інформаційний запит

Клопотання про проведення фото-, відеозйомки у судовому засіданні
[ ] 10.01.2011, 19:16До ___________________________________ суду
__________адреса_________________________

Судді ____________________________

Від журналіста/ЗМІ_______________________
___________адреса______________________В провадженні _______________________________ суду ____________ перебуває кримінальна (цивільна, господарська, адміністративна тощо) справа по обвинуваченню __________________ у скоєнні злочину, передбаченого частиною ___ статті _____ КК України (або за позовом _________________________ до _____________________________ про __________________________).

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про судоустрій», розгляд справ у судах відбувається відкрито.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про інформацію», всі громадяни, юридичні особи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», свобода слова і вільне висловлення у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантуються Конституцією України і, відповідно до цього закону, означають право кожного громадянина вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку відкриту за режимом доступу інформацію за допомогою друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до частини 3 статті 45 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», орган державної влади, місцевого самоврядування, установа, організація, підприємство не може відмовити у вільному доступі творчих працівників телерадіоорганізації, якщо інше не передбачене законом.

Крім того, у п. 6 Постанови спільного розширеного засідання Президії Верховного Суду України, президії Ради суддів України та колегії Державної судової адміністрації України від 18.02.2005 року №2 «Про стан здійснення судочинства у 2004 році і завдання на 2005 рік» було дано завдання головам апеляційних та місцевих судів «забезпечити висвітлення в засобах масової інформації ролі та значення судів, завдань, які стоять перед ними, й існуючих у них проблем; із метою збереження прозорості судочинства надавати засобам масової інформації можливість своєчасно інформувати громадськість про діяльність судів і відповідно до норм чинного законодавства висвітлювати судові процеси та транслювати судові засідання».

Основним правом та обов’язком засобів масової інформації є повідомлення громадськості про події, які відбуваються в суспільному житті.

Враховуючи це, ми звертаємось до Вас із клопотанням про надання дозволу на проведення відеозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної кримінальної (цивільної) справи з метою підготовки короткого відеорепортажу. Необхідність проведення відеозйомки пояснюється наступним.

Вказана судова справа має великий суспільний резонанс у зв’язку з тим, що __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________, впливаючи тим самим на життя всіх жителів міста.

Зазначена справа має великий суспільний інтерес у зв’язку з тим, що _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (вона стосується відомої в нашому місті особи, яка обіймала керівну посаду в органі місцевого самоврядування, впливаючи тим самим на життя всіх жителів міста тощо).

Необхідно також зазначити, що висвітлення ходу судового розгляду цієї справи матиме велике значення ________________________________________________________ _________________________________________________________ (наприклад, для подолання такого негативного суспільного явища, як корупція, і допоможе не тільки розповісти громадськості про притягнення до відповідальності за конкретні корупційні діяння, а й попередити вчинення корупційних діянь у майбутньому тощо).

Крім того, демонстрація репортажу із зали судового засідання сприятиме зростанню авторитету судової влади та продемонструє суспільству її неупередженість та незалежність.

Враховуючи викладене, а також те, що вказана інформація необхідна для виконання професійної журналістської діяльності, має велике суспільне значення та буде використана в інтересах суспільства – для підготовки судового репортажу, –

ПРОСИМО:

Дозволити проведення відеозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної кримінальної (цивільної, господарської, адміністративної тощо) справи.

З повагою,

Головний редактор / журналіст

«___» ________________________ 20____ року

Категорія: Інформаційний запит | Додав: cognos
Переглядів: 2208 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Новинки
Експрес-курс "Авторське право"

Відеоурок "Географічне зазначення походження товарів"

Календар